16+

1977 Pontiac Trans Am SE uit Smokey and the Bandit naar Mecum-veiling

© A. Krivonosov
Filmicoon: 1977 Pontiac Trans Am SE uit Smokey and the Bandit gaat in 2026 bij Mecum onder de hamer; gerestaureerd, 6,6‑liter V8 W72, 4‑bak en memorabilia.
Michael Powers, Editor

De 1977 Pontiac Trans Am SE, een schermicoon dankzij Smokey and the Bandit, gaat in 2026 onder de hamer bij Mecum Auctions in Kissimmee, Florida. Na een minutieuze restauratie staat hij er strak bij en behoudt zijn originele 6,6‑liter L78 V8 met het W72 Performance‑pakket, gekoppeld aan een handgeschakelde vierbak — precies de configuratie waar liefhebbers naar kijken.

Afgelakt in Starlight Black met gouden striping en graphics passend bij de filmauto oogt hij nog altijd als een ster. De uitrusting omvat afneembare dakpanelen, een goudkleurig Formula‑stuur, een cassettestereo en de karakteristieke Snowflake‑velgen met Goodyear‑banden.

Bij de verkoop horen bovendien opvallende memorabilia: de cowboyhoed van de Bandit, een rode jas en een bruidsluier in de stijl van het personage van Sally Field. Zulke details geven het geheel extra kleur zonder de authenticiteit van de auto te overschaduwen.

De verschijning op het witte doek zorgde destijds voor een stormloop: in 1979 overtrof de Trans Am voor het eerst de Camaro in de verkoopstatistieken, met meer dan 117.000 gebouwde exemplaren.

Deze Pontiac Trans Am is daarmee meer dan alleen een muscle car; het is een tastbaar stukje jaren‑zeventig‑erfgoed. Zijn staat, historische betekenis en filmconnectie maken hem bijzonder aantrekkelijk voor verzamelaars, en de vraag naar precies dit soort machines blijft aantrekken. Voor wie al lang op zo’n kans wacht, is dit een uitnodiging om een icoon in de garage te zetten.