Pontiac Trans Am SE Mecum-aukción: Smokey és a Bandita
1977-es Pontiac Trans Am SE a Mecum Kissimmee aukción – Smokey és a Bandita relikviákkal
Restaurált 1977-es Pontiac Trans Am SE a Mecum Kissimmee 2026 aukción: 6,6 L L78 V8 W72, kézi váltó, Starlight Black, T-top és Smokey és a Bandita relikviák.
Az 1977-es Pontiac Trans Am SE, amely a Smokey and the Bandit révén igazi vászonikon lett, 2026-ban a floridai Kissimmee-ben zajló Mecum Auctions árverésére kerül. A példány gondos restaurálás után áll színpadra, és megőrizte eredeti, 6,6 literes L78 V8-asát a W72 Performance csomaggal, amelyhez négyfokozatú kézi váltó társul.Starlight Black fényezést kapott arany csíkozással és grafikákkal, a filmautó hangulatát idézve – már ránézésre is főszereplő. A felszereltséghez kivehető tetőpanelek, aranyszínű Formula kormány, kazettás rádió, valamint a jellegzetes Snowflake felnik Goodyear abroncsokkal tartoznak. Az összképben van valami ellenállhatatlanul korhű: a részletek itt nemcsak mutatósak, hanem hitelesen adják vissza a korszak szellemét.Az eladás csomagja különleges relikviákat is tartalmaz: a Bandit cowboykalapját, egy piros dzsekit és Sally Field karaktere nyomán készült menyasszonyi fátylat. A vászonról ismert Trans Am valódi hullámot indított: 1979-re a típus először múlta felül eladásokban a Camarót, több mint 117 ezer példány készült.Ez a Pontiac Trans Am több egy izomautónál: a hetvenes évek kultúrájának kézzelfogható szelete. Állapota, történeti súlya és filmes kötődése miatt vonzó célpont a gyűjtők számára, és az ilyen gépek iránti étvágy szemmel láthatóan csak nő. Ritka alkalom, hogy valaki legendát vihessen haza – nehéz ellenállni ennyi karakternek és emléknek egyetlen csomagban.
Pontiac Trans Am SE, 1977, Smokey és a Bandita, Mecum Auctions Kissimmee 2026, L78 V8, W72, Starlight Black, Snowflake felni, T-top, klasszikus izomautó, aukció, gyűjtői autó, Sally Field
2026
Michael Powers
news
Michael Powers, Editor
Az 1977-es Pontiac Trans Am SE, amely a Smokey and the Bandit révén igazi vászonikon lett, 2026-ban a floridai Kissimmee-ben zajló Mecum Auctions árverésére kerül. A példány gondos restaurálás után áll színpadra, és megőrizte eredeti, 6,6 literes L78 V8-asát a W72 Performance csomaggal, amelyhez négyfokozatú kézi váltó társul.
Starlight Black fényezést kapott arany csíkozással és grafikákkal, a filmautó hangulatát idézve – már ránézésre is főszereplő. A felszereltséghez kivehető tetőpanelek, aranyszínű Formula kormány, kazettás rádió, valamint a jellegzetes Snowflake felnik Goodyear abroncsokkal tartoznak. Az összképben van valami ellenállhatatlanul korhű: a részletek itt nemcsak mutatósak, hanem hitelesen adják vissza a korszak szellemét.
Az eladás csomagja különleges relikviákat is tartalmaz: a Bandit cowboykalapját, egy piros dzsekit és Sally Field karaktere nyomán készült menyasszonyi fátylat. A vászonról ismert Trans Am valódi hullámot indított: 1979-re a típus először múlta felül eladásokban a Camarót, több mint 117 ezer példány készült.
Ez a Pontiac Trans Am több egy izomautónál: a hetvenes évek kultúrájának kézzelfogható szelete. Állapota, történeti súlya és filmes kötődése miatt vonzó célpont a gyűjtők számára, és az ilyen gépek iránti étvágy szemmel láthatóan csak nő. Ritka alkalom, hogy valaki legendát vihessen haza – nehéz ellenállni ennyi karakternek és emléknek egyetlen csomagban.